Breng een bezoek aan Zuidoost Friesland
-
angry birds
Wil je een dagje uit in het Noorden? Een weekendje weg of juist een hele vakantie doorbrengen op een mooie plek in Nederland? Kies dan voor Zuidoost Friesland: Het Andere Friesland.
Hieronder vind je een overzicht van alle evenementen. En een opsomming van alle bedrijven waar je kunt overnachten, eten of een activiteit kunt ondernemen.
“ Wat een prachtige omgeving en gastvrije Friezen! ”
Uit gastenboek 't Stee fan Anne P.
Evenementen in Zuidoost Friesland
-
Jan Mankes uiting geven aan geestelijk leven
Jan Mankes uiting geven aan geestelijk levent/m 22 juni
Heerenveen -
SIMULACRA – Kunstenaarscollectief De Tegel
SIMULACRA – Kunstenaarscollectief De Tegelt/m 18 mei
Heerenveen -
Cursus Intuitief Tekenen en Schillderen
Cursus Intuitief Tekenen en SchillderenNieuw
wekelijks
Heerenveen -
Vlechttheater: Adje met 'Oh buurman, wat doet u nu?'
Vlechttheater: Adje met 'Oh buurman, wat doet u nu?'vrijdag 4 april
Noordwolde -
Bieb Café Akkrum-Nes: Ontdek de vernieuwde Bibliotheek met koffie en iets lekkers
Bieb Café Akkrum-Nes: Ontdek de vernieuwde Bibliotheek met koffie en iets lekkersvrijdag 4 april
Akkrum -
Internationaal Vrouwenfeest Heerenveen
Internationaal Vrouwenfeest Heerenveenvrijdag 4 april
heerenveen -
Operatie Amherst Bevrijding Appelscha 1945
Operatie Amherst Bevrijding Appelscha 1945zaterdag 5 april
Appelscha
Bedrijven & overige locaties in Zuidoost Friesland
Het Andere Friesland biedt onverwacht leuke B&B's, campings, restaurantjes en boerderijwinkels. Daarnaast zijn er interessante musea, bezienswaardigheden en leuke activiteiten voor een dagje eropuit. Zoek hieronder jouw favoriete plekje in Zuidoost Friesland.
1 t/m 24 van 1174 resultaten
-
Uitkijktoren Romsicht
Accepteer cookies om deze content te zien.
Uitkijktoren Romsicht
-
Graancirkel
Graancirkel -
Galerie Buitengewoon
Galerie Buitengewoon -
IJsboerderij Boereiis
IJsboerderij Boereiis -
Kunstwerk Bakkeveen | Baukje Venema
Kunstwerk Bakkeveen | Baukje Venema -
Klokkenstoel Donkerbroek
Klokkenstoel Donkerbroek -
Alpherbosch & Grote Vijver
Alpherbosch & Grote Vijver -
Klokkenstoel Langedijke
Klokkenstoel Langedijke -
Van Harenstraat 24
Van Harenstraat 24 -
De Frambozenboerderij
De Frambozenboerderij -
Ateliers Majeur
Ateliers Majeur -
Dorpslogies Adema
Dorpslogies Adema -
Natuurhuisje De BoppeTike
Natuurhuisje De BoppeTike -
Noorderbegraafplaats
Noorderbegraafplaats
Vijftien geallieerde vliegers en vijftien verzetsslachtoffers vinden hun laatste rustplaats op de Noorderbegraafplaats in Leeuwarden. Ook worden er tijdens de Tweede Wereldoorlog bijna 450 gesneuvelde Duitse militairen begraven. Hun stoffelijke resten worden in 1958 overgebracht naar de Duitse oorlogsbegraafplaats Ysselsteyn.
Kort na het begin van de bezetting wordt de Noorderbegraafplaats aan het Leeuwarder Schapendijkje in gebruik genomen als militair ereveld. De eerste teraardebestelling van Duitse oorlogsdoden vindt er op 9 augustus 1940 plaats. Bij de bevrijding liggen op het Ehrenfriedhof bijna 450 Duitse militairen, die in 1958 collectief worden overgebracht naar de Kriegsgräberstätte Ysselsteyn bij Venray.
Het aantal geallieerde militairen dat vanaf juli 1941 op de begraafplaats een laatste rustplaats krijgt is qua aantal veel geringer. Nu nog liggen dertien Engelsen en twee Nieuw-Zeelanders begraven onder een rij karakteristieke witte headstones op regel 23 van de 2e afdeling. Oorspronkelijk waren er meer geallieerde oorlogsgraven. Twee Amerikanen en een Canadees zijn na de bevrijding herbegraven op de erevelden in Margraten en Holten.
In alle nu nog aanwezige geallieerde oorlogsgraven zijn bemanningsleden van vliegtuigen begraven. Van hen zijn alleen David Kay Foster en Robert Stanley Ling in de gemeente Leeuwarden gesneuveld. Hun Mosquito jachtbommenwerper stort op 28 mei 1944 neer op het vliegveld na een beschieting door luchtafweergeschut. De overige vliegeniers komen om een andere reden op de Noorderbegraafplaats terecht. Albert Hayes, Len Townrow en Michael John Boyle worden alle drie zwaargewond overgebracht naar het Bonifatiusziekenhuis en sterven daar ondanks de goede zorgen van de Duitse medische staf.
Jarenlang onderzoek door de Stichting Missing Airmen Memorial Foundation (SMAMF) in samenwerking met de Bergingsdienst van de Koninklijke Luchtmacht achterhaalt de identiteit van de zes gesneuvelden in het eerste graf. Het gaat om de bemanning van Wellington R1397. Het vliegtuig stort op 25 juli 1941 bij Boazum neer na een luchtaanval op Emden en is het eerste toestel dat crasht op het Friese vasteland. In 2015 zijn in aanwezigheid van nabestaanden twee nieuwe grafstenen met de namen van de bemanning door een legerpredikant ingezegend. De oude, naamloze, steen is nog te bezichtigen in het Fries Verzetsmuseum.
Ook liggen er vijftien verzetsslachtoffers begraven op de Noorderbegraafplaats, op een speciaal daarvoor ingericht ereveld. Op de grafmonumenten staat de tekst:
‘Fallen yn ‘e striid tsjin ûnrjocht en slavernij - dat wy yn frede foar rjocht en frijdom weitsje’
‘Gevallen in de strijd tegen onrecht en slavernij, opdat wij in vrede voor recht en vrijheid waken.’
Het meest in het oog springend zijn de drie zij aan zij geplaatste monumenten van de broers Mark, Klaas en Hyltje Wierda, die op 11 april 1945, enkele dagen voor de bevrijding, werden gefusilleerd bij Dronrijp.
De oorlogsgraven op de Noorderbegraafplaats zijn geadopteerd door vijf scholen uit Leeuwarden, die elk jaar op 15 april een herdenking organiseren.
Ook achter de grafmonumenten voor de Joodse familie Suskind (graf 03/-/24 /04) gaat een tragisch oorlogsverhaal schuil. MTS-leraar Willy Süskind stapte samen met zijn vrouw en zoon uit het leven, één dag na de Duitse inval in Nederland.
Helemaal achter op de begraafplaats herinnert een bijzonder grafmonument eveneens aan een oorlogsdrama. Het beeld van een treurende vrouw is geplaatst op het graf van Johanna Wilhelmina te Winkel en haar zoontje Hans, beiden slachtoffer van afgedwaalde bommen op de Julianastraat in 1942 (graf 04/1b/10).
-
Hoofdstraat Oost 64
Hoofdstraat Oost 64 -
Camping Drijfveer
Camping Drijfveer -
Galerie en Atelier Titi Zaadnoordijk
Galerie en Atelier Titi Zaadnoordijk -
It Wikelslân - natuurgebied in NP Alde Feanen
It Wikelslân - natuurgebied in NP Alde Feanen -
Oudsheidkamer Weststellingwerf
Oudsheidkamer Weststellingwerf -
Het Witte meer
Het Witte meer -
Camping De Ikeleane
Camping De Ikeleane -
Discgolfbaan Heerenveen
Discgolfbaan Heerenveen -
Keuterboerderijtje
Keuterboerderijtje -
De Fochtel
De Fochtel