Museum Dr8888
Drachten
Welkom bij Museum Dr8888: een inspirerend, educatief en verbindend museum met onderscheidende regionale en (inter)nationale tentoonstellingen. Samen met museumwoning het Van Doesburg-Rinsemahuis een bezoek waard!
Neem alvast een kijkje
De collectie van Museum Dr8888 geeft een boeiend overzicht van de beeldende kunst in de twintigste eeuw. Van het Interbellum via Fries Expressionisme naar hedendaagse kunst. De nadruk ligt op werken uit het Interbellum (periode tussen de twee wereldoorlogen) en het verhaal van de gebroeders Rinsema uit Drachten. Zij kwamen in contact met de internationale avant-garde en haalden vertegenwoordigers van De Stijl en Dada naar deze regio. De collectie omvat werken van klinkende namen als Theo van Doesburg en Kurt Schwitters. Het grootste object in de collectie is het rijksmonument en museumwoning: Van Doesburg-Rinsemahuis.
- Elke maandag gesloten
- Elke dinsdag 11.00 - 17.00 uur
- Elke woensdag 11.00 - 17.00 uur
- Elke donderdag 11.00 - 17.00 uur
- Elke vrijdag 11.00 - 17.00 uur
- Elke zaterdag 11.00 - 17.00 uur
- Elke zondag 11.00 - 17.00 uur
- Op maandag gesloten
Prijzen
- Volwassenen ā¬Ā 14,00
- Kinderen Gratis - t/m 12 jaar
- Kinderen ā¬Ā 5,00 - 13 t/m 17 jaar
- CJP (Cultureel Jongeren Paspoort) ā¬Ā 5,00
- MJK (Museumjaarkaart) Gratis
- Betaalmogelijkheden: Contant, PIN
- KinderenJa
- GezinnenJa
- JongerenJa
- ScholierenJa
- StudentenJa
- VolwassenenJa
- SeniorenJa
- GroepenJa
- ZakelijkJa
- Prijsinformatie:
- Vanaf ā¬Ā 5,00 (Kinderen)
- Afstand tot jouw locatie:
Vergelijkbare plaatsen
Bekijk alles-
Offer voor de vrijheid
Offer voor de vrijheid
Nabij de plek van de crash is als eerbetoon aan de omgekomen bemanning in 2004 het āMonument voor Geallieerde Vliegersā onthuld door de zus van een van de bemanningsleden. Een zwerfkei met een plaquette en een paneel met achtergrondinformatie over de toedracht houden de herinnering levend.Ā Ā
De zeven gesneuvelde militairen waren vijf Engelsen, een Canadees en een AustraliĆ«r. Ze zijn naast elkaar begraven. Bij elk graf is een identieke zerk van witte natuursteen geplaatst met in reliĆ«f een embleem en een kruis. Het kruis is niet alleen een symbool van het christelijke geloof, maar herinnert tevens aan het offer dat de oorlogsslachtoffers brachten voor een leven in vrijheid.Ā
-
Skieppekamp gemaal
Accepteer cookies om deze content te zien.
Skieppekamp gemaal
-
Ons Huis (armenhuis)
Accepteer cookies om deze content te zien.
Ons Huis (armenhuis)
Routes in de buurt
Bekijk alles-
Fietsrondje De Veenhoop - Beetsterzwaag - Drachten
Fietsrondje De Veenhoop - Beetsterzwaag - Drachten(74.4 km)De Veenhoop -
Drachten - Beetsterzwaag - Olterterp - Ureterp | Bonifatius Kloosterpad: rondje 8
Drachten - Beetsterzwaag - Olterterp - Ureterp | Bonifatius Kloosterpad: rondje 8(27.2 km)Drachten -
Drachten en omgeving | fietsen langs de Turfroute
Drachten en omgeving | fietsen langs de Turfroute(39.0 km)Drachten -
Museum fietsroute Noordwolde - Heerenveen - Drachten - Gorredijk
Museum fietsroute Noordwolde - Heerenveen - Drachten - Gorredijk(99.0 km)Noordwolde