Neem alvast een kijkje
MB43 is een Marboei die in De Alde Feanen (De Oude Venen) ligt.
Een MarBoei is een boei van kunststof met een groot oog bovenop. Door het oog kun je een touw steken, om zo je boot vast te leggen.
Het aanmeren aan een MarBoei is gemakkelijk, er hoeft maar één lijntje te worden vastgemaakt. Je mag er maximaal 24 uur blijven liggen, hier geniet je van volop privacy! Aan zo'n boei kunnen zowel grote en kleine schepen afmeren. Iedereen kan dus met een gerust hart afmeren aan een Marboei. Het aanleggen bij een Marboei is wel iets anders dan aan de wal. Dit in verband met wind. Bekijk dit filmpje met instructies.
Poëtische ankerplaats
Deze boei is een poëtische ankerplaats op het Friese water en is verbonden aan een gedicht van dichter Maarten Inghels. Het gaat over de locatie: De Alde Feanen.
In De Oude Venen zijn meerdere marboeien te vinden. Meer plekken en informatie over de MarBoei vind je hier: Marboei - Locaties
Hier vind je de boei:
- Longitude 5.9259
- Latitude 53.11006
- Afstand tot jouw locatie:
Vergelijkbare plaatsen
Bekijk alles-
Offer voor de vrijheid
Offer voor de vrijheid
Nabij de plek van de crash is als eerbetoon aan de omgekomen bemanning in 2004 het ‘Monument voor Geallieerde Vliegers’ onthuld door de zus van een van de bemanningsleden. Een zwerfkei met een plaquette en een paneel met achtergrondinformatie over de toedracht houden de herinnering levend.
De zeven gesneuvelde militairen waren vijf Engelsen, een Canadees en een Australiër. Ze zijn naast elkaar begraven. Bij elk graf is een identieke zerk van witte natuursteen geplaatst met in reliëf een embleem en een kruis. Het kruis is niet alleen een symbool van het christelijke geloof, maar herinnert tevens aan het offer dat de oorlogsslachtoffers brachten voor een leven in vrijheid.
-
Skieppekamp gemaal
Accepteer cookies om deze content te zien.
Skieppekamp gemaal
-
Ons Huis (armenhuis)
Accepteer cookies om deze content te zien.
Ons Huis (armenhuis)
Routes in de buurt
Bekijk alles-
Nationaal Park De Alde Feanen | Gastherenroute
Nationaal Park De Alde Feanen | Gastherenroute(47.4 km)Earnewâld -
Fryske Gea Route - Nationaal Park De Alde Feanen
Fryske Gea Route - Nationaal Park De Alde Feanen(26.0 km)Earnewald -
Nationaal Park De Alde Feanen en Grou | Sloepenroute
Nationaal Park De Alde Feanen en Grou | Sloepenroute(36.0 km)Akkrum -
Cultuurhistorischeroute | Nationaal Park De Alde Feanen | Op é Trapers
Cultuurhistorischeroute | Nationaal Park De Alde Feanen | Op é Trapers(42.9 km)Eernewoude